KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15971004
nr 1597 1004
Ola Billgren
(1940-2001), Sverige
Flicka vid fönster. Signerad, daterad -73. Proveniens konstnären Karl Höglund, Akvarell, bildmått: 30x41,5, yttermått inklusive ram: 45x56 cm
Ola Billgren, svensk målare född i Köpenhamn 1940, död i Malmö 2001.
måndag 12 februari 2024
kl 18:52:10
Ola Billgren
Läs mer om Ola Billgren